Niedrożność przewodów kanalizacyjnych jest problemem, który w mniejszym lub większym stopniu ogranicza swobodę korzystania z poszczególnych sanitariatów. O przepychaniu rur warto pomyśleć już przy pierwszych niepokojących objawach, na przykład gdy woda w misce klozetowej, umywalce, czy wannie nie opada odpowiednio szybko, powodując zastoje.
Przepychanie rur – o usuwaniu zatorów kanalizacyjnych
Czynności związane z przepychaniem rur
Najczęściej pierwszy telefon do hydraulika wykonywany jest, gdy zawiodą domowe metody przepychania rur oraz gdy nie pomagają preparaty dostępne w sklepach.
Bardziej zaawansowane działania warto powierzyć hydraulikowi, ponieważ często jedynie specjalistyczny sprzęt pozwoli uniknąć rozkręcania syfonów przy jednoczesnym dotarciu do źródła problemu, którym jest zazwyczaj zator w formie kłębowiska różnych zanieczyszczeń:
- w instalacjach wewnętrznych, których część stanowią:
- miska WC,
- bidet,
- umywalka,
- zlewozmywak,
- w instalacjach zewnętrznych, do których należą:
- szamba,
- studzienki kanalizacyjne,
- kanalizacja deszczowa.
Profesjonalne czyszczenie kanalizacji i udrażnianie rur przebiega szybko oraz efektywnie, z zachowaniem bezpieczeństwa ewentualnych struktur sąsiednich.
Zamów bezpłatną konsultację i wycenę
Udrażnianie rur metodą hydrodynamiczną w instalacjach zewnętrznych
W praktyce stosujemy zazwyczaj dwie metody udrażniania rur w ramach usług hydraulicznych: metodę wysokociśnieniową oraz mechaniczną.
Opcja hydrodynamiczna, zwana wysokociśnieniową, to metoda z wykorzystaniem specjalnego węża, który po wprowadzeniu do wnętrza rury wyrzuca wodę pod wysokim ciśnieniem, powodując rozbicie wszelkich zatorów. Taki sposób przepychania rur powinien być stosowany na zewnątrz budynków ze względu na ryzyko zalania pomieszczeń; jest optymalny do:
- przewodów – tzw. przykanalików – odprowadzających ścieki z wnętrza budynku na zewnątrz,
- odpływów do szamba, z którego nieczystości wywożone są pojazdem ze zbiornikiem asenizacyjnym,
- przewodów łączących poszczególne studzienki kanalizacji deszczowej, zanieczyszczonych na przykład: liśćmi, piaskiem.
Strumienie wody wyrzucane są z odpowiednio zamocowanej głowicy dynamicznie, pod odpowiednim kątem, aby precyzyjnie trafić w nagromadzone zanieczyszczenia.
Metoda mechaniczna, stosowana w pomieszczeniach
Instalacje wewnątrz budynku wymagają zastosowania innych metod przepychania rur. Kanonem działań w obrębie instalacji sanitarnych jest użycie sprężyny elektrycznej z autoposuwem, która pozwala dotrzeć na większą głębokość niż jej domowa wersja, a tym samym pomaga rozbić najdalej umiejscowione złogi zanieczyszczeń, nawet w odległości 4,5 m od:
- ujścia zlewu kuchennego,
- kratki pod wanną,
- odpływu umywalki,
- rury łącznikowej muszli klozetowej,
- i innych.
Przepychacz elektryczny to urządzenie WYDAJNE (moc około 400 W), SZYBKIE (400 obr./min) i SKUTECZNE (możliwość zmiany kierunku obrotów).
Usługi hydrauliczne w Poznaniu – przepychanie rur kanalizacyjnych
Instalacje wewnętrzne oraz zewnętrzne wymagać mogą zarówno nagłych interwencji, jak i regularnych działań dla poprawy komfortu użytkowania. Możesz nam zlecić jednorazowe prace związane z przepychaniem rur, ale też kompleksową opiekę nad instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. Od pogotowia hydraulicznego po stałą współpracę – zapraszamy do kontaktu.