W grzejnikach aluminiowych funkcję grzejną pełnią specjalne kanały powietrzne. Ciepło oddawane jest głównie przez konwekcję, czyli równomiernie nagrzewa się całe pomieszczenie, co zwiększa poczucie komfortu przebywania w danym pomieszczeniu. Możliwość podłączenia do standardowych kotłów CO w ramach jednej instalacji sprawia, że z takimi grzejnikami znacznie zwiększysz wydajność całego systemu.
Efektywność grzejników aluminiowych
Optymalne właściwości metalu w grzejnikach aluminiowych
Aluminium dobrze przewodzi ciepło, dlatego uzupełnienie instalacji grzewczej o grzejniki aluminiowe jest rozwiązaniem uzasadnionym. Dodatkowe atuty to:
- szybkie osiąganie pełnej mocy znamionowej (czyli maksymalnej według informacji producenta),
- skuteczność ogrzewania również w pomieszczeniach o niskiej temperaturze początkowej, na przykład wychłodzonych pod nieobecność domowników,
- odporność na korozję dzięki naturalnej trwałości aluminium i za sprawą dodatkowych powłok hydrofobowych, na przykład specjalnej farby.
W poszukiwaniu rozwiązań, sprawdź naszą gamę grzejników aluminiowych w nowoczesnym wydaniu.
W ramach działań cyklicznych może to być standardowe czyszczenie, natomiast w przypadku widocznego zalegania wody w zlewozmywaku, umywalce, czy problemów ze spuszczeniem wody w muszli klozetowej – udrażnianie rur sprawdzonymi metodami.
Zamów bezpłatną konsultację i wycenę
Różne instalacje grzewcze, w których sprawdzi się aluminium
Uniwersalność współczesnych instalacji grzewczych sprawia, że możemy w pełni wydobyć potencjał związany z grzejnikami; aluminiowymi uzupełnimy dowolną instalację:
- w układzie otwartym, gdzie naczynie wzbiorcze jest otwarte, a czynnik grzewczy ma nieustanny kontakt z tlenem z otoczenia,
- w układzie zamkniętym, gdzie system zabezpieczony jest zamkniętym (przeponowym) naczyniem wzbiorczym; tutaj czynnik grzewczy nie ma żadnej styczności z otoczeniem.
Coraz popularniejszym jest zastosowanie aluminiowych grzejników w łazienkach.
Również kwestia kotłów CO jest obszarem swobodnego modernizowania lub uzupełnienia instalacji, ponieważ grzejnikom aluminiowym zasilanie mogą dawać:
- kotły gazowe,
- kotły na paliwa stałe,
- wszelkie kotły typu junkers:
- jednofunkcyjne – służą wyłącznie do ogrzewania,
- dwufunkcyjne – łączą funkcję ogrzewania z grzaniem ciepłej wody użytkowej,
- kondensacyjne – dodatkowo pozwalają odzyskiwać ciepło ze spalin.
W poszczególnych modelach zasilanie bazuje natomiast wyłącznie na poborze energii elektrycznej, bez przyłączenia do instalacji grzewczej.
Konwekcja i promieniowanie – tak to działa
Sposób rozprowadzania ciepła w pomieszczeniu zależny jest od budowy konkretnego grzejnika. Zasada ta działa również w przypadku grzejników aluminiowych, które mogą oddawać ciepło poprzez konwekcję lub promieniowanie.
Pierwsze zjawisko to ogrzewanie powietrza wokół grzejnika. Ruch polega na pobieraniu chłodniejszego powietrza od dołu, ogrzewaniu go i oddawaniu ku górze w formie ogrzanej do pomieszczenia. Promieniowanie natomiast to oddawanie ciepła w postaci fal elektromagnetycznych. Fale te ogrzewają nie tylko powietrze, lecz również osoby, meble, ściany w danym pomieszczeniu. W połączeniu z odpowiednimi kotłami CO, możesz w pełni korzystać z obu powyższych zjawisk.
Zamów grzejniki aluminiowe w Poznaniu – zapraszamy
Grzejnikom aluminiowym warto przyjrzeć się bliżej, ponieważ nowoczesne modele to szereg innowacji, o czym informujemy naszych Klientów podczas prac montażowych nie tylko na terenie Poznania. Proponowane przez nas modele mają odpowiednie atesty, są w pełni bezpieczne.