Ogrzewanie domów i innych obiektów to zadanie, w którym warto korzystać z markowych kotłów centralnego ogrzewania, innowacyjnych i certyfikowanych. Tak instalacja będzie bezpieczna dla Ciebie i dla środowiska, a sezon grzewczy przestanie być kojarzony z koniecznością częstego odwiedzania kotłowni.
Funkcjonalność – priorytet nowoczesnych kotłów grzewczych
Rodzaje kotłów ze względu na sposób zasilania
W kategorii kotłów instalowanych w ramach systemów centralnego ogrzewania (zwanych potocznie piecami CO), najpopularniejsze są poniższe opcje.
KOTŁY NA PALIWA STAŁE
Stanowią największą i najpopularniejszą grupę, zwłaszcza, gdy dają możliwość decydowania o rodzaju zastosowanego paliwa. Jeżeli tak jest, możesz spalać w kotłach między innymi drewno, węgiel oraz ekogroszek. Takie kotły CO wymagają osobnego pomieszczenia, warto zatem wygospodarować miejsce na kotłownię.
KOTŁY GAZOWE
Stały dostęp do sieci gazowej wystarczy, aby spełniać podstawowe kryterium, konieczne dla prawidłowego działania kotłów gazowych. Urządzenia te mogą być montowane w kotłowni, natomiast kompaktowa budowa i nowoczesny design niektórych modeli sprawiają, że często miejscem na takie kotły jest ściana w przedpokoju, kuchni, czy nawet salonie.
KOTŁY NA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ
Stosowane bardziej jako wspomaganie powyższych kotłów, niemniej jednak mogą być również stałym i podstawowym punktem działania Twojej instalacji CO. Argumenty przemawiające za kotłami typu Junkers to: relatywnie niższy koszt zakupu urządzenia, brak konieczności odprowadzania spalin do komina. Niepotrzebna jest również specjalna kotłownia.
Zamów bezpłatną konsultację i wycenę
Wygodne rozwiązania w kotłach CO na paliwa stałe
Kotłom CO na paliwa stałe sprzyja nie tylko sezon grzewczy, ponieważ przy odpowiednio dobranym modelu możesz ogrzewać wodę użytkową, w przypadku funkcji grawitacyjnej nie dochodzi do zużycia prądu (nie włącza się wtedy pompa obiegowa). Z takimi kotłami będziesz ogrzewać:
- ekonomicznie,
- ekologicznie,
- wygodnie,
- bezpiecznie.
Możliwość zastosowania kilku rodzajów paliw w jednym kotle sprawia, że uzupełnisz zapasy drewna lub węgla wtedy, kiedy dany opał będzie dostępny w korzystniejszej cenie względem pozostałych.
Dodatkowo unikniesz częstego schodzenia do kotłowni, gdy zdecydujesz się na model ze specjalnym podajnikiem – wystarczy uzupełnić zbiornik, aby urządzenie samo pobierało opał. To rozwiązanie efektywne i bezpieczne.
W naszej ofercie posiadamy również bojlery znanych marek.
Wspomniane wyżej kotły na paliwa stałe osiągają zazwyczaj wydajność cieplną na poziomie około 80%, co oznacza, że 80% energii z paliwa faktycznie pożytkowana jest na ogrzewanie pomieszczeń i/lub wody użytkowej. W gazowych kotłach CO wydajność ta oscyluje bliżej 100% lub wręcz przekracza tę wartość za sprawą kondensacji.
Realne obniżenie rachunków za pobór gazu wynika z:
- optymalnego działania instalacji, gdy temperatura systemu jest niższa,
- odzysku ciepła ze spalin (zjawisko kondensacji); 2 m³ pary wodnej to 1,6 l kondensatu, czyli w kotłach gazowych – odzyskanej ogrzanej wody,
- minimalnego poziomu ryzyka osadzania kamienia kotłowego na elementach wewnętrznych samego kotła oraz na całej instalacji grzewczej.
Kotły takie łączą się zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak też z tradycyjnymi grzejnikami, a w ramach jednej instalacji pracować mogą również z kotłami na paliwa stałe.
Porozmawiaj o kotłach ze specjalistą, zapraszamy do Poznania
Nasze doświadczenie związane z kotłami sprawia, że poprzez polecenia docieramy nieustannie do nowych Klientów. Jeżeli Ty również chcesz skorzystać z naszych usług na terenie Poznania lub okolic, z przyjemnością nawiążemy współpracę.